faq

Czyli najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące sesji

To proste! Kontaktujesz się ze mną przez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Przedstawiasz mi sytuację, jakiego typu zdjęciami lub filmem jesteś zainteresowana/y oraz terminem i wspólnie ustalamy szegóły.

Podczas sesji robimy około 150 zdjęć. Następnie przesyłam je wszystkie do Ciebie w formie oznakowanych próbek (zdjęcia na środku mają mój znak wodny, nie nadają się do użytku). Spośród nich wybierasz te zdjęcia które się Tobie podobają, podajesz mi ich numery wtedy ja poddaje je obróbce. Ilość zdjęć zależy od wybranego przez Ciebie pakietu.

Mieszkam w Zielonej Górze i najczęściej fotografuję i filmuje w tych okolicach. Jdnak fotografia nie znosi rutyny i zdjęcia wykonuję wszędzie tam, gdzie jestem lub zostanę zaproszony.

Nie pobieram opłaty za dojazd w obrębie Zielonej Góry – do 20 kilometrów. Powyżej 20km opłata za dojazd wynosi 1,72zł za kilometr.

Nie dłuższym niż 14 dni. Wszystko zależy od okresu w którym wykonujemy sesję. Często jest to około tygodnia lecz zawsze informjuję klienta, że maksymalny czas oczekiwania wynosi 2 tygodnie.

Tak. Fotografuję w trybie .raw są to surowe pliki które wymagają cyfrowego wywołania. 

Nie praktykuję tego. Każde wykonane przeze mnie zdjęcie traktuję jako swoją wizytówkę. Nie chciałbym, żebyś pokazał/a kiedyś 'średnie’ zdjęcie i powiedział/a, że zostało wykonane przeze mnie. Zawsze staram się dowozić najwyższą jakość swoich prac.

Ślub czy chrzest to ważna uroczystość dlatego fotografuję dyskretnie, bez ingerencji w przebieg uroczystości. Doskonale wiem, że dobre relacje wpływają na dobre zdjęcia, dlatego swoich klientów traktuje jak przyjaciół.

Wysokiej jakości. Aktualnie pracuje na systemie Sony, moim głównym aparatem jest Sony A7III. Moje obiektywy pochodzą ze stajni Sigmy serii ART. Posiadam tła, profesjonalne źródła światła ciągłego jak i błyskanego. 

Po pierwsze mój aparat posiada wejścia na dwie karty SD i zdjęcia zawsze zapisują się na dwóch kartach jednocześnie. W razie gdyby coś stało się z jedną, posiadam kopię na drugiej. Poza tym po podłączeniu karty do komputera po raz drugi wykonuję kopię plików w chmurze. Korzystam z usługi Google Drive. 

Myślę, że każdy z nas czuję dyskomfort stając przed obiektywem. Akurat w tej kwestii nie czuję się wyjątkowy 🙂 szczerze mówiąc sam wolę robić zdjęcia niż być fotografowany. Dlatego ważny na sesji jest klimat, poczucie wzajemnego zaufania, przyjazna atmosfera. To wyróżnia dobrych fotografów spośród tłumu.

Usługa fotograficzna to nie tylko sam czas, w którym fotograf robił zdjęcia. To także najczęściej drugie tyle czasu przeznaczonego na obróbkę zdjęć i dostarczenie ich klientowi. Klient płaci również za umiejętności fotografa zdobywane przez wiele lat doświadczenia i na szkoleniach- usługi profesjonalisty kosztują. Koszt usługi zawiera również amortyzację sprzętu wartego często dziesiątki tysięcy złotych, koszt transportu, reklamy oraz niezawodność. Kwestie związane z podatkami także nie są bez znaczenia. Pojęcie „niedrogi” jest bardzo względne- jednak zawsze staram się kalkulować ofertę tak, aby klient nie tylko z efektów, ale i z ceny był zadowolony.

Jak to się mówi, im wcześniej tym lepiej 🙂 wszystko zależy od sezonu. Nie znam jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli jestem na miejscu i mam czas może być to tydzień wcześniej. Nie lubię fotografować z dnia na dzień. Lubię przygotować się do sesji, przemyśleć ją. Jeśli jest to jakaś uroczystość na soli chciałbym ją wcześniej obejrzeć, zbadać światło. Mieć plan.

Oj niestety 🙂 Cenię swój czas który poświęciłem na zgłębienie tajników filmowania i fotografii. Nie zapomnę o klikudziesięciu tysiącach wydanych na sprzęt

Call Now Button