Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Ile kosztuje montaż filmu na YouTube?

Ile kosztuje montaż filmu na YouTube?

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Przeglądasz ogłoszenia i zastanawiasz się kosztuje profesjonalny montaż filmu na YouTube? W dzisiejszych czasach film jest jednym z najważniejszych mediów do reklamy i komunikacji. Jednak by przyciągnąć uwagę widzów, trzeba zadbać o odpowiednią jakość filmów. A to wymaga nie tylko dobrego sprzętu i pomysłu, ale również umiejętności montażowych. Sprawdź ile kosztuje taka usługa i jakie czynniki wpływają na jej wycenę.

Przeczytasz tutaj o

Z czego dokładnie wynika cennik montażu

Montaż filmów wideo na YouTube wycenia się na podstawie kilku czynników takich jak:

 • ILOŚĆ SUROWEGO MATERIAŁU (surówki) w zależności od ilości materiału wideo, potrzeba większego nakładu pracy, aby usunąć niepotrzebne fragmenty, wyselekcjonować te najlepsze. 
 • DŁUGOŚĆ FILMU Im dłuższy ma być film w efekcie końcowym tym więcej czasu będzie potrzeba na jego montaż.
 • ILOŚĆ EFEKTÓW SPECJALNYCH w przypadku filmów których wykonanie będzie wymagało użycia więcej efektów dźwiękowych, korekcji kolorów cena może się zwiększyć
 • OGÓLNY STOPIEŃ SKOMPLIKOWANIA im bardziej skomplikowany film, montaż będzie bardziej czasochłonny co ma wpływ na ostateczną wycenę
 • DOŚWIADCZENIE I UMIEJĘTNOŚCI MONTAŻYSTY współpraca z montażystą który od lat wykonuje montaż filmów video i wykazuje się lepszymi umiejętnościami, może oprzeć swoje umiejętności przedstawiając portfolio  ma wpływ na wycenę filmu
 • STAWKI RYNKOWE Cena może być kształtowana przez ceny oferowane przez innych specjalistów od montażu na rynku

Montażysta filmów online oferta

montażysta filmowy przy komputerach

Jako fotograf, operator kamery i montażysta filmowy mogę współpracowąć z Tobą od początku do końca z dbałością o każdy detal. Tak, aby Twój projekt od pomysłu przez realizację stał się profesjonalnym filmem.

 

Pracuje na DaVinci Resolve

Montuje wszelkie nadesłane treści video.

Moje usługi obejmują między innymi

 

 • Montaż nadesłanych materiałów filmowych, 
 • Korekcję koloru i dostosowanie jasności i kontrastu
 • Dodawanie efektów specjalnych, takich jak efekty wizualne i animacje
 • Montaż dźwięku, muzyka i efekty dźwiękowe
 • Integrację tekstów i napisów
 • Tworzenie kontentu na social media w formie grafik, filmów jak i treści pisanych

Czy montowanie filmów na YouTube jest trudne?

Jeśli materiały nagrane zostały poprawnie, trudniejszą częścią może okazać się sam montaż. Chociaż tak naprawdę montowanie interesujących produkcji na YouTube nie wymaga nadprzeciętnych zdolności manualnych, które jesteśmy wstanie wyćwiczyć to jednak konieczne jest tutaj coś innego. A mianowicie wyobraźnia. Osoba zajmująca się montażem filmowym musi podczas swojej pracy szukać kreatywnych sposobów łączenia ujęć, tworzenia ciągłości akcji i prowadzania nowych pomysłów do filmu.

 

To właśnie dzięki wypracowanej lub też wrodzonej wyobraźni montażysta jest w stanie dobrać odpowiednie ujęcia w danym momencie. Manipulować nimi. Zmieniać ich kolejność, dodawać dźwięki, aby w efekcie końcowym cała historia tworzyła spójną całość.

Sam montaż filmów na YouTube jest...

I trudny i łatwy. Tak naprawdę zależy to od doświadczenia osoby i oczywiście od stopnia skomplikowania filmu. Jeśli w swojej produkcji chcemy pokazać Vlog czy film instruktażowy montowanie będzie stosunkowo łatwe. Ponieważ wymaga jedynie podstawowej wiedzy z montażu filmów takich jak cięcia w odpowiednich momentach, podstawienie muzyki i efektów dźwiękowych. 

W przypadku bardziej złożonych produkcji takich jak montaż filmu fabularnego, dokumentalnego czy materiału reklamowego montaż może być znacznie bardziej trudniejszy i czasochłonny. Taka realizacja może obejmować więcej elementów co za tym idzie konieczne jest posiadanie większej wiedzy i umiejętności technicznych. Takich jak dobrej jakości płynne przejścia, synchronizacja dźwięku czy korekcja koloru.

Film YouTube a spot reklamowy - różnice

Warto korzystać z usług osoby która zajmuje się zawodowo montażem filmów w obu przypadkach. Natomiast chcąc odróżnić film YouTube od montażu spotu reklamowego warto mieć na uwadze, że taki film reklamowy będzie działał w Twoim imieniu 24 godziny dobę 7 dni w tygodniu. Jeśli będzie znajdował się na Twojej stronie głównej prawdopodobnie obejrzy go kilkanaście osób dziennie.

 

Dlatego będziesz chciał, aby był najwyższej jakości na jaką Cię stać.

Z tego względu jeśli tylko pozwala na to budżet, nie powinieneś się ograniczać co do ceny. Warto stawiać na najwyższą jakość.

 

Natomiast jeśli Twoim głównym celem jest budowanie organicznego ruchu na Twoich kanałach, social media za pomocą wideo. Będziesz potrzebował publikować dużą ilość treści.  

W takim przypadku zawsze polecam swoim klientom nagrywanie takich materiałów we własnym zakresie.

 

Przeprowadzam im krótkie wprowadzenie do filmowania i podstaw montażu filmowego. Dzięki czemu po jakimś czasie sami będą mogli nagrywać odpowiedniej długości i rodzaju filmy które będzie można wycenić dużo taniej przy montażu. 

To rozwiązanie jest korzystne dla obu stron ponieważ klient przy zamówieniu dużych ilości materiałów zazwyczaj szuka oszczędności, a to rozwiązanie to umożliwia. Kamera, mikrofon trochę wiedzy i nadesłane do mnie materiały będą wymagać ode mnie mniejszego nakładu czasu.

 

Odpowiednio przygotowane materiały  trzeba bardzo niewiele edytować, co pozwala obniżyć koszty produkcji w przeliczeniu na godziny.

Dzięki czemu mogę wykonywać swoje usługi taniej.

Czy w 2023 wciąż jest zapotrzebowanie na treści wideo?

Mając na uwadze popularność takich platform jak YouTubem TikTok i ogólny rozwój marketingu internetowego w 2023 roku jeszcze przez kilka kolejnych lat na pewno będzie istnieć duże zapotrzebowanie na postprodukcje filmów.

Filmy promocyjne to świetny sposób, aby zareklamować swój serwis czy usługi. Sprzedaż usług takich jak montaż video tak naprawdę rośnie z sekundy na sekundę, a wraz z rosnącą konkurencją na rynku, twórcy filmów YouTube i shorts na facebook będą musieli starać się wyróżnić i zaoferować swoim widzom coraz lepsze i bardziej profesjonalne filmy. 

O AUTORZE
Paweł Niedźwiedź
Paweł Niedźwiedź

Fotograf i początkujący filmowiec. Autor bloga o tematyce fotograficznej. Fotografia to jego pasja i sposób na życie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jazda rowerem czy piesze wędrówki to jego codzienność - w której zawsze towarzyszy mu aparat. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz marketingiem. Lubi otaczać się inspirującymi ludźmi i sam stara się być inspiracją dla innych. Prywatnie - zawsze pozytywnie nastawiony do życia.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button