Sesja zdjęciowa w Holandii? Rzeczy warte uwagi. Fotograf radzi

Przeczytasz w: 4 minuty

Sesja zdjęciowa w Holandii? Rzeczy warte uwagi. Fotograf radzi

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Przeczytasz w: 4 minuty

Sesja zdjęciowa Holandia – wiosna to czas kiedy holenderskie pola wypełnione są po horyzont tulipanami. Fioletowe, czerwone, zółte.

   Można by tak wymieniać bez końca różnorodność kolorów którymi zalany jest holenderski krajobraz. Dni stają się dłuższe, a temperatury łagodniejsze. Jest to doskonały czas na piękne zdjęcia.

Przeczytasz tutaj o

Tulipany i naturalny krajobraz

Piękne kolorowe kanały, specyficzny harmider, dookoła knajpki i kawiarnie. Holandia to miejsce ciągle tętniące życiem, które ma wiele do zaoferowania. Znajdziesz tutaj największy w Europie park tulipanów- KeukenhofW jednym miejscu znajduję się ponad 7 milionów kwiatów pieczołowicie posadzonych tworząc niesamowite formację. Nawet nie lubiąc kwiatów… Tutaj będziesz chciał wrócić. Mega miejsce na rodzinny wypad, a fotografia w takich miejscach nabiera magicznego wymiaru.

Kawiarnie i ryneczki

Kiedy tylko w Holandii robi się ciepło a dzień staje dłuższy opustoszałe wcześniej place i ryneczki zaczynają tętnić życiem. Holendrzy, zresztą tak jak i obcokrajowcy bardzo lubią sobie posiedzieć w takich miejscach i napić się kawki lub piwka. Jako fotograf lubię robić w takich miejscach klimatyczne fotografie np. z filiżanką kawy.

Kanały

Holendrzy od zawsze wypompowywali wodę ze swoich ziem, aby utrzymać głowy swoich mieszkańców ponad ich poziomem :). Zostały też tak zaprojektowane, aby mogły służyć jako drogi komunikacyjne. Dzisiaj nie tylko transport autobusowy odbywa się drogą wodną, ale poruszają się tędy też łodzie mieszkalne czy lokale restauracyjne. Holenderskie kanały mają swój niepowtarzalny urok który ciężko znaleźć na terenie Polski. W takich miejscach wychodzi wspaniała fotografia portretowa czy fotografia par.

Plener ślubny Holandia

Jak widzisz na terenie Holandii jest wiele wspaniałych miejsc i okoliczności do wykonania pięknych, pamiątkowych fotografii. Fotografia ślubna czy fotografia ciążowa w naturalnych dobrze oświetlonych miejscach posiada inny wydźwięk niż fotografia wykonana w studio. Ja jako fotograf lubię pracować przy świetle zastanym, ponieważ uważam, że łatwiej oddawać wtedy subtelność i emocje. Studio czy plener? Myślę, że podczas rozmowy mogę podać Tobie argumenty i sam będziesz mógł porównać.

Usługi fotograficzne na terenie Holandii

Jak znaleźć fotografa dla siebie?

Czy zastanawiałaś się kiedyś jakie cechy powinien posiadać fotograf? Nie wiem czy wiesz, ale, aby powstały piękne i prawdziwe zdjęcia bardzo ważna jest atmosfera jaka panuje podczas spotkania. Komunikacja między fotografem a modelem jest bardzo ważna. Podczaj sesji powstaje pewnego rodzaju nić zaufania, która w ogromnym stopniu przyczynia się do tego aby wykonana fotografia była autentyczna. A przecież o to w tym wszystkim chodzi, aby uwiecznić emocje. Namalować nimi wspaniały obraz.

sprawdź
Dobry fotograf powinien widzieć więcej niż inni, dlatego powinna cechować go wrażliwość. Osoba wrażliwa zauważa zdecydowanie więcej niż inni. Dzięki czemu jest bardziej spostrzegawcza. Czujność i spostrzegawczość jest jak najbardziej wymagana, aby nie przegapić ważnych momentów.

Szukasz Polskiego fotografa w Holandii?

Zobaczyć po latach swoją pamiątkową fotografię sprzed lat… Na pewno jest chwilą ważną i wzruszająca którą będziesz chciał podzielić się ze swoimi najbliższymi. Zdaje sobie sprawę jakie to istotne mieć fajną pamiątkę. Na stronie możesz sprawdzić opinie osób które skorzystały z moich usług, a poprzez kontakt ze mną sprawdzić wolne terminy. Myślę, że miedzy nami z pewnością znajdzie się jakaś przestrzeń do współpracy 😉
O AUTORZE
Paweł Niedźwiedź
Paweł Niedźwiedź

Fotograf i początkujący filmowiec. Autor bloga o tematyce fotograficznej. Fotografia to jego pasja i sposób na życie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jazda rowerem czy piesze wędrówki to jego codzienność - w której zawsze towarzyszy mu aparat. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz marketingiem. Lubi otaczać się inspirującymi ludźmi i sam stara się być inspiracją dla innych. Prywatnie - zawsze pozytywnie nastawiony do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button