Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Klimatyczna sesja portretowa na wydmach

Przeczytasz w: 3 minuty

Klimatyczna sesja portretowa na wydmach

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Przeczytasz w: 3 minuty

Sesja portretowa na wydmach – według mnie tereny piaszczyste są fajnym i atrakcyjnym tłem do portretowania osób. Szczególnie teraz kiedy w pełni mamy sezon letni. Lato to dla mnie mnogość wyboru fajnych miejscówek, szczególnie tych z dobrym dostępem naturalnego światła.

   Jeśli mnie śledzisz to z pewnością zauważyłeś, że jestem fanem fotografowania podczas zachodów słońca.

 

Dzisiaj chciałem Ci pokazać zdjęcia które zostały wykonane na wydmach w Holandii – Drunense Duinen. To miejsce opisywałem już w poprzednich postach, ale jeśli go przegapiłeś to zawsze możesz kliknąć w link i nadrobić. Podsumowując, jest to miejsce które odwiedzam regularnie z aparatem. Ponieważ, aktualnie mieszkam w tej okolicy.

Przeczytasz tutaj o

Mając już jakieś doświadczenie i tamtejsze horyzonty fotografowałem niejednokrotnie, zdecydowałem wzbogacić swoje portfolio o kilka klimatycznych portretów z wydm właśnie. Bez wątpienia nie było trudno znaleźć chętną osobę. Poprzez portret możemy podatować sobie piękną pamiątkę na lata.

Sesja portretowa na wydmach - fotografia

Oczywiście planując takie zlecenia należy poświęcić minutę na wcześniejsze sprawdzenie pogody, a przede wszystkim zachmurzenia. I wybrać odpowiedni dzień. Tak też uczyniliśmy z moją modelką też w tym przypadku. Do rzeczy – najlepsza pora na taki fotograficzny plener to legendarna złota godzina. Sam jestem jej wielkim fanem.

Mianowicie chodzi o to, że słońce jest wtedy nisko. W rezultacie dając idealnie miękkie oświetlenie. Cienie są wtedy bardzo przyjazne do fotografowania. W przeciwieństwie do godzin południowych. Wtedy słońce jest wysokie na niebie i daje naprawdę niekorzystne ostre światło – a za tym ostre cienie.

    Uparcie chcąc fotografować w pełnym słońcu, może to wymagać użycie dyfuzora przez który przepuszcza się światło w celu jego zmiękczenia. Osobiście jednak nie jestem fanem tej techniki. Podsumowując – wolę szukać odpowiedniej chwili, dnia. Taki jak ten

W rzeczywistości udało nam się osiągnąć zamierzony efekt.

Podczas tej sesji zdjęciowej fotografowałem swoim sony A7III z obiektywem sigma 85mm 1.4 ART. Na każdym z tych zdjęć  miałem szeroko otwartą przysłonę, czyli w tym przypadku 1.4. Światło było wprost idealne – delikatne. Takie ustawienie wartości przysłony pozwoliło mi na duże rozmycie tła i stworzenie wręcz klimatu z marzeń 😉

Co ubrać na sesję portretową na wydmach?

   Podczas przygotowań do sesji zdjęciowej zdecydowaliśmy, że chcemy przedstawić przede wszystkim naturalność, subtelność. I takie tam – rozumiesz. Oczywiście padło na sukienkę.

Czemu?

Komfort to podstawa. Jako fotograf doskonale rozumiem, że podczas takich sesji plenerowych należy ubrać coś co nie będzie ograniczać modelki. Co pozwoli na swobodny ruch. A poza tym przecież sukienka zawsze wygląda ciekawie i podkreśla piękno. Ubiór jest bezsprzecznie istotnym elementem każdego zdjęcia.

Dlaczego sukienka to dobry wybór na sesje plenerowe?

Przede wszystkim podkreśla kobiecość, ale według moich spostrzeżeń sukienka daje kilka ciekawych możliwości które dodają małych efektów specjalnych do zdjęć. Chcąc ożywić zdjęcie wiem, że zawszę mogę powiedzieć do modelki 'Hey! a teraz zacznij się kręcić w kółko’. Chyba potrafisz sobie wyobrazić ten często spotykany na fotografiach efekt.

Sesja portretowa na wydmach - moje przemyślenia

Plaża, piasek i morze jak wiadomo raczej każdemu kojarzą się z przyjemnością, odpoczynkiem nie tylko nad Polskim morzem. Bezsprzecznie raczej pierwsze na myśl przychodzą pozytywne emocje. Takim samem klimatem można obudować sesję portretową na wydmach.

 

    Z tego też powodu wydmy są często wybieranym miejscem na reportaż ślubny. Sesja ślubna na wydmach to wprost kopalnia kreatywnych pomysłów które można zrealizować podczas takiej sesji zdjęciowej. Jako fotograf wiem, że w przyszłości będę miał w swojej ofercie taką propozycję dla młodych par.

Wydmy są też dobrym miejscem na zwykły piknik rodzinny. Podczas takich małych eventów można wykonywać fajne fotki rodzinne które będą super wspomnieniem za kilka lat.

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia – z przyjemnością wykonam dla Ciebie takie fotografie 🙂

Skontaktuj się ze mną.

O AUTORZE
Paweł Niedźwiedź
Paweł Niedźwiedź

Fotograf i początkujący filmowiec. Autor bloga o tematyce fotograficznej. Fotografia to jego pasja i sposób na życie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jazda rowerem czy piesze wędrówki to jego codzienność - w której zawsze towarzyszy mu aparat. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz marketingiem. Lubi otaczać się inspirującymi ludźmi i sam stara się być inspiracją dla innych. Prywatnie - zawsze pozytywnie nastawiony do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button