Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Usuwanie pojedyńczych włosów / Photoshop

Usuwanie pojedyńczych włosów / Photoshop

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Rozwiane, odstające pojedyncze włosy są nagminnym problemem podczas fotografii. Dzisiaj pokaże prostą technikę jak szybko je usunąć w postprodukcji za pomocą programu Photoshop.


  1. Po otwarci zdjęcia używamy skrótu klawiszowego Q przez co wchodzimy w tryb szybkiej maski. Warstwa wtedy powinna podświetlić się na czerwono.


  2. Następnie wybieramy pędzel poprzez naciśniecie klawisza B i kolorem czarnym zamalowujemy włosy wraz z głową, zaznaczamy miejsce które chcemy zachować. Polecam używanie miękiego pędzla.


  3. Gdy już zaznaczymy głowę poza miejscami które chcemy usunąć, ponownie klikamy Q, utworzy się wtedy zaznaczenie.


  4. Teraz bierzemy narzędzie stempla (skrót klawiszowy S). I będziemy kopiować elementy wokół głowy i zakrywać nimi pojedyncze włosy. Zaznaczenie działa jak maska, dzięki czemu nie będziemy zamalowywać obiektu. Pamiętaj, aby pobrać próbkę z fragmentu którym będziemy kryć (trzymając alt i klikając w miejsce pobieramy próbkę stempla)

O AUTORZE
Paweł Niedźwiedź
Paweł Niedźwiedź

Fotograf i początkujący filmowiec. Autor bloga o tematyce fotograficznej. Fotografia to jego pasja i sposób na życie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jazda rowerem czy piesze wędrówki to jego codzienność - w której zawsze towarzyszy mu aparat. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz marketingiem. Lubi otaczać się inspirującymi ludźmi i sam stara się być inspiracją dla innych. Prywatnie - zawsze pozytywnie nastawiony do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button